Mateja Rajterič (na fotografiji druga z desne) je znova dokazala, da sodi med najboljše boksarke na svetu.
Šport

Boksarka Mateja Rajterič osvojila bronasto medaljo

Šport - ponedeljek, 13.01.2014 ob 11:51
Avtor: ta

Slovenija je na mednarodnem turnirju v Vrbasu v Vojvodini, ki je potekal med 8. in 12. januarjem, dosegla še en lep uspeh ženskega boksa. Mateja Rajterič je v kategoriji do 48 kilogramov osvojila bronasto medaljo.

Na mednarodnem turnirju, ki mu je svetovna boksarska zveza AIBA letos podelila status „A“, so tekmovale boksarke iz 22 držav vsega sveta, med drugim tudi iz športnih velesil, kot so Indija, Kazahstan, Rusija, Alžirija, Poljska, Nizozemska in druge. Za Slovenijo so pod vodstvom selektorja ženske reprezentance Yusefa Hasana in Rudolfa Pavlina, sicer tudi predsednika Boksarske zveze Slovenije, poleg Rajteričeve stopile še Ema Kozin, Monika Božičko, Anja Jabločnik in Andreja Bešter.
Kaj hitro je postalo jasno, da je edini up za Slovenijo ostala Mateja Rajterič. V osmini finala je gladko premagala domačinko iz Srbije in se uvrstila v četrtfinale, kjer si je z odlično borbo proti nasprotnici iz Nizozemske priborila nastop v polfinalu, kjer jo je čakala nasprotnica iz Nemčije, ki je v izenačeni in enakovredni borbi po odločitvi sodnikov premagala našo Matejo. Kot je ponosno povedal njen trener Rudolf Pavlin, je bila Rajteričeva v treh močnih borbah odlična in je znova dokazala, da sodi med najboljše na svetu. Mateja Rajterič, ki se je seveda prav tako razveselila osvojene bronaste medalje v resnično močni konkurenci, zdaj že gleda naprej: „To je še en dokaz, da sem na pravi poti, saj se domov spet vračam z medaljo, edino za Slovenijo. Odlična popotnica za naslednje evropsko in svetovno prvenstvo ter za usmerjene priprave na naš končni cilj – olimpijske igre 2016 v Riu!“